XII Міжнародний науково-методологічний Інтернет-семінар

«РОЗВИТОК ПОРІВНЯЛЬНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ТА ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ»

18 травня 2023 року на базі Центру порівняльної професійної педагогіки Хмельницького національного університету відбувся XII Міжнародний науково-методологічний семінар «Розвиток порівняльної професійної педагогіки у контексті глобалізаційних та інтеграційних процесів». У роботі семінару взяли участь понад 70 компаративістів-дослідників з багатьох регіонів України та зарубіжних країн. Семінар організовано у співпраці з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

З вітальним словом до учасників семінару виступив доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету Синюк Олег Миколайович та доктор педагогічних наук, професор, заступник директора із науково-експериментальної роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, завідувач кафедри ЮНЕСКО НАПН України “Неперервна професійна освіта ХХІ століття” Сотська Галина Іванівна.

Дискусія  розгорнулась навколо двох основних тематичних напрямів «Освіта для миру в міжнародному векторі становлення громадянського суспільства» та «Сучасні тренди у навчанні іноземних мов і культур в умовах онлайн-освіти». Відкрив пленарне засідання Пилинський Ярослав Миколайович – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України із доповіддю «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА У США: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ».

Продовжила дискусію кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького національного університету Заславська Ольга Олександрівна з доповіддю «РЕВОЛЮЦІЇ В ГОЛОВАХ» або ЩО ТАКЕ ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА?».

Про виклики для освіти в умовах військового стану та можливості використання GOOGLE інструментів під час дистанційної освіти доповіла старший викладач Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ратушняк Наталія Михайлівна.

Особливістю цьогорічного семінару стало залучення до роботи здобувачів першого бакалаврського рівня 2-го року навчання за Освітньою програмою «Англійська мова і література» групи СОА-21-1. Лідер проєкту – Ірєна Шелестинська. Студенти презентували результати проєктного дослідження на тему “Американська модель підготовки вчителя іспанської мови (на прикладі NYU університету)”, виконаного під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації Хмельницького національного університету Бідюк Наталі Михайлівни.

Проєкт отримав схвальні відгуки від учасників семінару, зокрема від доктора педагогічних наук, професора, завідувача відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Авшенюк Наталії Миколаївни.

За результатами роботи семінару сформовано електронний збірник матеріалів, присвячених актуальним дослідженням у галузі порівняльної професійної педагогіки. Усі учасники семінару отримали сертифікати, а також натхнення й стимул для подальших наукових розвідок.

За інформацією кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації

Олена Дорофєєва