«РОЗВИТОК ПОРІВНЯЛЬНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ У КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ТА ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ»
18 травня 2023 року на базі Центру порівняльної професійної педагогіки Хмельницького національного університету відбувся XII Міжнародний науково-методологічний семінар «Розвиток порівняльної професійної педагогіки у контексті глобалізаційних та інтеграційних процесів». У роботі семінару взяли участь понад 70 компаративістів-дослідників з багатьох регіонів України та зарубіжних країн. Семінар організовано у співпраці з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.
З вітальним словом до учасників семінару виступив доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету Синюк Олег Миколайович та доктор педагогічних наук, професор, заступник директора із науково-експериментальної роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, завідувач кафедри ЮНЕСКО НАПН України “Неперервна професійна освіта ХХІ століття” Сотська Галина Іванівна.
Дискусія розгорнулась навколо двох основних тематичних напрямів «Освіта для миру в міжнародному векторі становлення громадянського суспільства» та «Сучасні тренди у навчанні іноземних мов і культур в умовах онлайн-освіти». Відкрив пленарне засідання Пилинський Ярослав Миколайович – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України із доповіддю «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА У США: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ».
Продовжила дискусію кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького національного університету Заславська Ольга Олександрівна з доповіддю «РЕВОЛЮЦІЇ В ГОЛОВАХ» або ЩО ТАКЕ ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА?».
Про виклики для освіти в умовах військового стану та можливості використання GOOGLE інструментів під час дистанційної освіти доповіла старший викладач Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ратушняк Наталія Михайлівна.
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-321.png)
Особливістю цьогорічного семінару стало залучення до роботи здобувачів першого бакалаврського рівня 2-го року навчання за Освітньою програмою «Англійська мова і література» групи СОА-21-1. Лідер проєкту – Ірєна Шелестинська. Студенти презентували результати проєктного дослідження на тему “Американська модель підготовки вчителя іспанської мови (на прикладі NYU університету)”, виконаного під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації Хмельницького національного університету Бідюк Наталі Михайлівни.
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-322.png)
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-323.png)
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-324.png)
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-325.png)
Проєкт отримав схвальні відгуки від учасників семінару, зокрема від доктора педагогічних наук, професора, завідувача відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, члена Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Авшенюк Наталії Миколаївни.
![](https://angl.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/15/image-326.png)
За результатами роботи семінару сформовано електронний збірник матеріалів, присвячених актуальним дослідженням у галузі порівняльної професійної педагогіки. Усі учасники семінару отримали сертифікати, а також натхнення й стимул для подальших наукових розвідок.
За інформацією кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації
Олена Дорофєєва