(Українська) Міжнародне стажування викладачів кафедри іноземних мов на базі проєкту DIGIN.NET 2 університету прикладних наук Ангальт

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

В період з 10 жовтня по 30 листопада 2022 року співробітники кафедри іноземних мов: професор К.В. Олександренко,  доценти – Л.В. Максимчук, О.А. Рудоман, Ю.В. Якимчук та О.М. Харжевська пройшли міжнародне стажування на тему «Цифрове майбутнє: Змішане навчання» в інтерактивних мультимедійних сесіях DUDIZ на базі проєкту DigIn.Net 2 за підтримки DAAD Університету прикладних наук Ангальт (Німеччина) без відриву від виробництва.

Метою підвищення кваліфікації було вдосконалення професійної підготовки з методики організації змішаного та дистанційного навчання, ознайомлення із впровадженням новітніх цифрових технологій комунікації та співпраці, вивчення цифрових інструментів для створення освітнього контенту для викладання таких дисциплін як: «Іноземна мова», «Німецька мова», «Англійська мова за професійним спрямуванням», «Іноземна мова спеціальності», «Іноземна мова за академічним спрямуванням» «Ділова іноземна мова», «Іноземна мова за професійним спрямуванням».

Викладачі кафедри ознайомилися з методичними аспектами організації змішаного та дистанційного навчання із використанням таких сервісів відеоконференцій для проведення практичних занять: Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, My Own Conference.

Програма стажування включала вивчення таких цифрових технологій як:  Mentimeter, Google Forms, Slido для швидкого збору та обробки статистичних даних. Крім того, проводилось вивчення можливостей інтерактивних дощок: Padlet, Jamboard, Miro. Розглядались питання створення персонального цифрового профілю Trello та цифрові інструменти для створення інтерактивних аркушів: Liveworksheets, Wizer.

Міжнародний досвід науково-дослідної та викладацької діяльності команди DigIn.Net 2 за підтримки Університету прикладних наук Ангальт включав у себе новітні унікальні методи викладання та впровадження цифрових інструментів для створення освітнього контенту із використанням середовища Canva та Genially. Викладачі мали можливість вивчати цифрові інструменти для створення дидактичних відеоматеріалів: навчальних відео, інтерактивних відео Powtoon та цифрових інструментів моніторингу якості освітнього процесу.

У процесі підвищення кваліфікації викладачі кафедри відвідали он-лайн лекції, під час яких перейняли досвід практичної педагогічної діяльності. Програма стажування становила 180 годин (6 кредитів ECTS). По завершенню стажування викладачі кафедри отримали сертифікати.

Підвищення кваліфікації було спрямоване на ознайомлення із стратегічними напрямами цифрового розвитку та цифрової трансформації освіти і науки, на розвиток та вдосконалення інформаційно-комунікаційної компетентності.  Це була унікальна можливість розширити свій досвід науково-дослідної та викладацької діяльності, а також набути практичних умінь і навичок інтерактивної взаємодії при  здійсненні педагогічної діяльності в процесі змішаного навчання.

За інформацією кафедри іноземних мов