(Українська) 21 листопада – День Гідності та Свободи

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

«Ми хочемо бути демократичною державою.

Майдан великою мірою це заманіфестував. Люди, які там стояли, щиро мріяли. Але мрії треба втілювати у життя працею».

Кардинал Любомир Гузар,

релігійний і громадський діяч, філософ, богослов

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України №872/2014 від 13.11.2014 року. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 й у листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Цьогоріч наша країна відзначає перший ювілей Революції Гідності – 10 років.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу.

До цієї дати у науковій бібліотеці:

  • проведено національно-патріотичний захід «НЕБЕСНА СОТНЯ. РОЗСТРІЛЯНІ МРІЇ», на який завітали студенти факультету міжнародних відносин і права груп: МВ-21-1, МВ-23-2, МЕВ-23-1, МЛМС-23, МЛМС-23-2, ПРАВО-21-1, ПРАВО-23, СОА-21, СОА-22, СОА-23, ФПА-21, ФПА-22, ФПА-23, ФПЛ-21, ФПЛ-22, ФПЛ-23.

Захід відбувся на замовлення заступника декана з навчально-виховної роботи, старшого викладача кафедри іншомовної освіти та міжкультурної комунікації Катерини Дубініної та доцента кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації Оксани Рогульської.

Провела захід провідна бібліотекар відділу обслуговування користувачів та культурно-просвітницької роботи Антоніна Гогільчина;

  • розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Від Революції Свободи до Революції Гідності» (7 поверх, читальний зал).

Докладніше на сайті:

Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності

Наукова бібліотека

Хмельницького національного університету